Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

10. jubileuszowa edycja Łódź Design Festival

19 października 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w Łódzkim Festiwalu Designu. Tegorocznym tematem wystawy była „TOŻSAMOŚĆ”. Grupa projektantów z całego świata zmagała się z trudnościami, jakie niesie z sobą łączenie designu, sztuki i technologii.

W wyniku tychże zmagań stały się produkty unikalne, estetyczne i inteligentnie dopasowane do przestrzeni. Ostatnim punktem wyjazdu była wystawa biżuterii w Galerii Villa „Lena Kowalewicz-Wegner i łódzka szkoła projektowania biżuterii (lata 1959-1979)”
Ekspozycja przedstawia biżuteryjny design Łodzi od końca lat 50. po koniec lat 70. XX wieku, prace z zakresu biżuterii artystycznej, związane z utworzoną w 1959 roku w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi Pracownią Drobnych Form prof. Leny Kowalewicz-Wegner, przemianowaną następnie na Pracownię Biżuterii.
Wycieczka była inspiracją do tworzenia nowych realizacji w pracowniach złotniczych i nie tylko.