Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolski Plener Rysunkowo – Malarski im. Krystyny Drążkiewicz

W tegorocznej 24. Edycji Ogólnopolskiego Pleneru Rysunkowo-Malarski im. Krystyny Drążkiewicz dla najzdolniejszych uczniów najstarszych klas liceów plastycznych w Kazimierzu Biskupim szkołę reprezentowały Sandra Brzęczek i Katarzyna Knefel uczennice klasy 4 LP.

d.jpg

 

Plener został zorganizowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie, Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie oraz Zespół Szkół Plastycznych w Kole przy współpracy z wykładowcami Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Przez całe dwa tygodnie młodzi adepci sztuki zmagali się z materią malarską, uczestniczyli w zajęciach z rysunku prowadzonych pod okiem doświadczonych wykładowców. Na zakończenie najlepsze prace malarskie i rysunkowe zostały nagrodzone. Nasza uczennica Sandra Brzęczek została laureatką III w kategorii malarstwo. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie poplenerowej.

Serdecznie gratulujemy!