Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Na początku listopada nasi uczniowie biorący udział w programie Fundacji Rodziny Staraków "Wena" uczestniczyli w kolejnych warsztatach mających ich przygotować do stworzenia multimedialnego projektu pt. "Jeden widok, inne spojrzenia". Naszą szkołę odwiedziło dwoje nagradzanych reżyserów młodego pokolenia - Dominika Łapka, autorka głośnego filmu dokumentalnego "Dad You've Never Had" (m.in. Grand Prix na festiwalu "Kameralne Lato" w Radomiu 2021 wyróżnienie na Krakowskim Festiwalu Filmowym 2020) i Tomasz Jurkiewicz, reżyser filmu "Każdy ma swoje lato" (m.in. Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film", "Złoty Anioł" w konkursie filmów polskich "From Poland" na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Tofifest").  Tematem kilkugodzinnych zajęć był film dokumentalny - od pomysłu do postprodukcji. Uczniowie w ramach warsztatów przygotowali również swoje koncepcje krótkich dokumentów filmowych, które być może któregoś dnia ujrzą światło dzienne... 
Przypomnijmy - Grupa Uczniów naszej Szkoły w ramach programu będzie realizować multimedialną pracę pt. "Jeden widok - inne spojrzenia". Za pomocą różnych technik młodzi Artyści przybliżą odbiorcom historie kilkunastu Ślązaków mieszkających w jednym bloku na katowickim osiedlu.  W ramach grantu odbędzie się szereg warsztatów przygotowujących uczestników do stworzenia jak najbardziej wartościowych realizacji artystycznych. 
O naszym projekcie można przeczytać tutaj: https://starakfoundation.org/pl/wena/edycja/_jeden_widok_inne_spojrzenia_
Galeria programu "Wena" 2021" wzbogaciła się o kolejną fotografię.