Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Pod koniec października w naszej Szkole odbyła się premiera spektaklu "Niesamowite Przygody Śląskich Dziołch", który opowiadał o burzliwych dziejach naszego województwa przez pryzmat historii kilku bohaterskich kobiet. Wydarzenie to było zwieńczeniem projektu "Mosty" w ramach programu Narodowego Centrum Kultury i Instytutu im. Wojciecha Korfantego w Katowicach "Bardzo Młoda Kultura". Sam spektakl został także zaprezentowany Uczniom i Nauczycielom naszej Szkoły w ramach tegorocznego Święta Niepodległości.
Wystąpili Uczniowie Plastyka, członkowie Teatru Teoretycznego w składzie: Nadia Rost, Patrycja Pietrzyk, Emilia Waloń, Maja Rachtan, Marlena Kałdonek, Martyna Olińska, Stanisław Biniszkiewicz i gościnnie w roli Babci Grażyna Piwowarczyk. Obsługą techniczną wydarzenia zajęło się trio: Kamil Sowa, Szymon Pianka i Adam Skopal, natomiast cały program skoordynowali: Agnieszka Batóg (Teatr Lufcik na Korbkę, Fundacja "W to mi graj"), Anna Hampel (Gliwicki Teatr Tańca) i Michał Łukowicz - nauczyciel Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach. 

Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami ze spektaklu.