Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
W połowie października grupa uczniów biorąca udział w programie "Wena" realizowanym w naszej Szkole wraz z opiekunami projektu odbyła dwudniową wycieczkę do Łodzi. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach "Kwiaty czy kwadraty" prowadzonych przez Panią Agnieszkę Wojciechowską-Sej w łódzkim Muzeum Sztuki, w ramach których zaznajomili się z różnymi obliczami sztuki awangardowej. Oprócz tego młodzi artyści mogli zobaczyć w ms2 (drugiej filii Muzeum Sztuki) arcyciekawą wystawę "Atlas Nowoczesności. Ćwiczenia" będącą kuratorskim wyborem najciekawszych zjawisk współczesnej sztuki. 
 
Kolejnego dnia uczestnicy odwiedzili łódzkie Muzeum Kinematografii, które znajduje się w dawnej rezydencji fabrykanta Karola Scheiblera. Oprócz niezwykłych zabytków techniki filmowej, eksponatów z wielkich filmów polskiego kina ("Popiół i diament" Andrzeja Wajdy, "Rękopis znaleziony w Saragossie" Wojciecha Jerzego Hasa) i zachwycających scenografii najpopularniejszych polskich bajek animowanych Uczniowie wysłuchali kilku pouczających wykładów na temat filmu i historii Łodzi. 
 
Przypomnijmy, grupa Uczniów naszej Szkoły w ramach programu będzie realizować multimedialną pracę pt. "Jeden widok - inne spojrzenia". Za pomocą różnych technik młodzi Artyści przybliżą odbiorcom historie kilkunastu Ślązaków mieszkających w jednym bloku na katowickim osiedlu.  W ramach grantu odbywają się warsztaty przygotowujące uczestników do stworzenia jak najbardziej wartościowych realizacji artystycznych. 
Z niecierpliwością czekamy na efekt i zapraszamy do galerii uzupełnionej o fotografie z tego etapu realizacji projektu.