Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Po latach trudnych i wymagających najwyższych kompetencji prac konserwatorów krakowskiej i warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych odsłonięty został ołtarz Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny dłuta Wita Stwosza w Bazylice Mariackiej w Krakowie. Ten poliptyk od wielu set lat jest źródłem inspiracji artystycznych. By upamiętnić ponowne z nim spotkanie Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki Krakowie ogłosiła w marcu OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA DZIEŁO INSPIROWANE KRAKOWSKIM OŁTARZEM.

Konkurs „(S)TWÓRZ jak STWOSZ” skierowany był do uczniów szkół plastycznych i zgodnie z regulaminem został rozstrzygnięty 21 czerwca br. 

Uczniowie z całej polski nadesłali łącznie 150 prac w technikach malarskich, rysunkowych, graficznych, rzeźbiarskich i fotograficznych i jak podają organizatorzy, wybór laureatów nie był łatwy. 

Niezmiernie milo nam ogłosić, iż w gronie uczestników nominowanych do nagród, a tym samym zakwalifikowanych do wystawy pokonkursowej znalazła się nasza uczennica Zuzanna Sznober.

Serdecznie gratulujemy!

Jej pracę będziemy mogli zobaczyć na wystawie pokonkursowej, która odbędzie się jesienią.

Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły, którzy poprzez przygotowanie prac zaangażowali się w konkurs.
Słowa wdzięczności kierujemy oczywiście również do Pani Beaty Hanslik-Janiszewskiej, która sprawowała opiekę artystyczna nad uczestnikami.
 
Więcej o konkursie można przeczytać: