Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Państwem informacją o sukcesach uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku oraz Centrum Edukacji Artystycznej

VI Międzynarodowe Biennale Miniatur Opowiedz mi o Polsce 1920 roku, bo o tym wydarzeniu mowa, cieszy się dużym zainteresowaniem i jest ważnym wydarzeniem artystycznym objętym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego patronatem honorowym.

Zdaniem Prof. Zbigniewa Purczyńskiego – Dyrektora Instytutu Malarstwa i Rysunku ASP  
w Łodzi - temat biennale, Opowiedz mi o Polsce 1920 roku znalazł swoje odzwierciedlenie  
w przygotowanych na konkurs pracach, które jednocześnie oddają wrażliwość pokolenia młodych twórców nie tylko z Polski.

Komisja konkursowa VI Międzynarodowego Biennale Miniatur oceniła poziom prac jako wysoki i wskazała na liczne uczestnictwo. Oceniający zwrócili uwagę na różnorodność zastosowanych technik plastycznych oraz uznali zaproponowane rozwiązania tematu za oryginalne.

Jury wypunktowało wnież znaczący wkład pracy prowadzących zajęcia pedagogów, dlatego w tym miejscu należy wspomnieć, iż opiekę artystyczną nad uczniami naszej szkoły sprawowały mgr Aleksandra Klimas, mgr Agata Tomiczek-Wołonciej, mgr Beata Hanslik-Janiszewska.

Następujący uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach zdobyli nagrody  
i wyróżnienia:

II nagroda – Anna Esnekier w kategorii malarstwo za tryptyk Linia życia

 Linia ycia

III nagroda – Natalia Kaftan w kategorii rysunek i grafika za Krajobraz bitewny,

 Krajobraz bitewny

Wyróżnienie – Pola Rusinek w kategorii malarstwo za tryptyk: 1.Za Proletariat, 2.Wolność, 3. Za Polskę

Tryptyk Za Proletariat Za Polsk Wolno

Do wystawy pokonkursowej zakwalifikowano również (prócz nagrodzonych) 10 innych  prac następujących uczniów naszej szkoły:

Nikol Nicpoń

Emilia Wyra

Małgorzata Modzek

Klaudia Brawańska

Natalia Mizera

Dominika Siegert

Nadia Rost

Adam Borowik

Matylda Czechańska

Magdalena Negro

Fotoalbum wystawy pokonkursowej VI Międzynarodowego Biennale Miniatur 
'Opowiedz mi o Polsce 1920 roku'
 

 Wszystkim reprezentantom Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach dziękujemy za zaangażowanie, gratulujemy pomysłów i życzymy twórczej odwagi.