Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miło nam ogłosić, iż w roku szkolnym 2022/2023 nowy pomysł naszych uczniów został wybrany do realizacji w ramach kolejnej edycji programu grantowego "WENA" Fundacji Rodziny Staraków. Zwycięski projekt zwraca uwagę na kryzys klimatyczny i problemy z nim związane. Założeniem projektu "Kryzys Namalowany" jest wykonanie przez uczniów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach muralu, stanowiącego dialog pomiędzy światem zniszczonym w wyniku zmian klimatycznych, a chroniącym środowisko naturalne. Finałowa realizacja zaplanowana jest na maj 2023 i powstanie w przejściu podziemnym przystanku "Stadion Śląski", według projektów wyłonionych w ramach konkursu. 

We wtorek 15 listopada o godz. 12.45 w auli PLSP w Katowicach miało miejsce pierwsze z wydarzeń w ramach "Kryzysu Namalowanego". Był to wykład Profesora Piotra Skubały traktujący o zmianach klimatu i kryzysie klimatycznymi. Pan Piotr Skubała, który jest profesorem nauk biologicznych Uniwersytetu Śląskiego, ekologiem, edukatorem naukowym i aktywistą klimatycznym, wygłosił wykład, wciągając przy tym uczniów w rozmowę i rozważania na temat ogólnej kondycji Ziemi. 

Po wykładzie prof. Skubały ogłoszony został dla wszystkich uczniów PLSP w Katowicach konkurs, którego regulamin publikujemy poniżej, na projekt murali. 
Regulamin dostępny tutaj pdf icon

 

Szczegóły dotyczące projektu na plakacie oraz na stronie: https://starakfoundation.org/pl/wena/edycjaczwarta/_kryzys_namalowany_

Zapraszamy do galerii, która będzie powiększała się o fotografie z kolejnych etapów realizacji projektu:

galeria (plastyk.katowice.pl)

Plakat Kryzys namalowany