Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVII Piknik Malarski Sielskie Klimaty - w tym roku spotykamy się piknikowo w chorzowskim Skansenie 6 października 2022 r. o godzinie 11.00 .

slajderSK2022

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednoczesne przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska. Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o temat INSPIRACJE MALARSTWEM JÓZEFA PANKIEWICZA, gdyż w 75. rocznice katowickiej szkoły plastycznej chcielibyśmy zainteresować uczestników malarstwem patrona liceum. W kręgu jego zainteresowań był między innymi impresjonizm. Jego obraz ,,Wóz z sianem" czy ,,Pejzaż z krzewami" to swoiste „motto” tegorocznej edycji.

MIEJSCE: MGPE - Skansen w Chorzowie.

TERMIN: 6 października 2022 g.11.00.

WARUNKI: Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież, studentów i osoby dorosłe, jak również całe rodziny. Swój udział zgłaszamy online: https://sielskie.plastyk.katowice.pl/. Zapewniamy słodki poczęstunek i ciepłą herbatę oraz podkłady do malowania. Uczestnicy przynoszą: farby, pędzle, pojemniki na wodę (prosimy wygodnie i ciepło się ubrać, pomyśleć o podkładzie do siedzenia czy sztaludze plenerowej).

Opłata za udział: 12 zł płatne przy wejściu do Skansenu

Organizatorzy:

Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach, Chorzowskie Centrum Kultury, Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.

Zgłoszenie jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu pikniku.

Informacji udziela: mgr Joanna Barnaś-Wójcik 606 580 269, tel./fax 32 / 254-24-22 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakatSK2022