Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

XVII Piknik Malarski Sielskie Klimaty - w tym roku spotykamy się piknikowo w chorzowskim Skansenie 6 października 2022 r. o godzinie 11.00 .

 slajderSK2022

Piknik malarski to impreza rozwijająca aktywizację twórczą dzieci i młodzieży w zakresie malarstwa tj.: wykonywanie prac plastycznych w plenerze, rozwijanie umiejętności poszukiwania inspiracji w istniejących obiektach architektonicznych, sztuki stosowanej. Działania te mają również na celu popularyzację zbiorów parku etnograficznego, jednoczesne przybliżenie kultury materialnej dawnych wieków na terenie Śląska. Tegoroczna edycja zostanie wzbogacona o temat INSPIRACJE MALARSTWEM JÓZEFA PANKIEWICZA, gdyż w 75. rocznice katowickiej szkoły plastycznej chcielibyśmy zainteresować uczestników malarstwem patrona liceum. W kręgu jego zainteresowań był między innymi impresjonizm. Jego obraz ,,Wóz z sianem" czy ,,Pejzaż z krzewami" to swoiste „motto” tegorocznej edycji.

MIEJSCE: MGPE - Skansen w Chorzowie.

TERMIN: 6 października 2022 g.11.00.

WARUNKI: Do udziału zapraszamy dzieci i młodzież, studentów i osoby dorosłe, jak również całe rodziny. Swój udział zgłaszamy online: https://sielskie.plastyk.katowice.pl/. Zapewniamy słodki poczęstunek i ciepłą herbatę oraz podkłady do malowania. Uczestnicy przynoszą: farby, pędzle, pojemniki na wodę (prosimy wygodnie i ciepło się ubrać, pomyśleć o podkładzie do siedzenia czy sztaludze plenerowej).

Opłata za udział: 12 zł płatne przy wejściu do Skansenu

Organizatorzy:

Zespół Szkół Plastycznych w Katowicach, Chorzowskie Centrum Kultury, Muzeum Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie.

Zgłoszenie jest równoznaczne z przyjęciem regulaminu pikniku.

Informacji udziela: mgr Joanna Barnaś-Wójcik 606 580 269, tel./fax 32 / 254-24-22 e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakatSK2022

Jeszcze do 6. października br. w sali wystawowej w naszej szkole można oglądać wystawę prac siedmiu uczennic i uczniów: Hanny Dębczak, Weroniki Miś, Patrycji Pogody, Amelii Sułkowskiej, Igora Żmudzkiego, Jędrzeja Frączka i Stanisława Biniszkiewicza. Serdecznie zapraszamy!

PLAKAT WYSTAWA.jpg

Dzielnica Kazimierz - Goethe Institut - Cricoteka - Muzeum Narodowe (gmach główny)

Serdecznie zapraszamy na Wystawę pn. "UTALENTOWANI"
Na wystawie zostaną zaprezentowane wyróżnione dyplomy z lat 2020-2022. Wernisaż odbędzie się 
12 października o godzinie 18.00 w Galerii otwartej za szybą, MDK Filia Dąb, ulica Krzyżowa 1, Katowice. 
Wystawę będzie dostępna od 4 do 31 października 2022 r.
liceum wystawa

Wystawa „Powroty" to wystawa czwórki absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach - Martyny Przegendza, Justyny Anioł, Darii Wojtal i Dominika Ryboka.