Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
 
W ubiegłym tygodniu odbyły się warsztaty związane ze spektaklem "Niesamowite Przygody Śląskich Dziołch", który przygotowywany jest w naszej Szkole w ramach projektu "Bardzo Młoda Kultura" (Narodowe Centrum Kultury i Instytut Myśli Polskiej im. Wojciecha Korfantego - wcześniej Regionalny Instytut Kultury w Katowicach). Pierwszego dnia uczestnicy - członkowie szkolnego Teatru Teoretycznego im. Niespełnionego Aktora uczyli się tajników ruchu teatralnego i dykcji z aktorką Magdaleną Pietnoczką, natomiast drugi dzień należał do tańca - zajęcia ze świadomości ciała poprowadziła Anna Hampel, choreografka i wykładowczyni związana z Gliwickim Teatrem Tańca. 
Uczniowie Plastyka, członkowie Teatru Teoretycznego przygotowują w związku ze wspomnianym programem spektakl pt. "Niesamowite Przygody Śląskich Dziołch", który opowiadać będzie o burzliwych dziejach naszego województwa przez pryzmat historii kilku bohaterskich kobiet. Projekt ten koordynują: Agnieszka Batóg (Teatr Lufcik na Korbkę), Anna Hampel (Gliwicki Teatr Tańca) i Michał Łukowicz - nauczyciel Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach. 
Zapraszamy na premierę spektaklu 27.10.2021 o godz. 18:00 w auli Zespołu Szkół Plastycznych w Katowicach

Galeria zdjęć dostepna TUTAJ

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach znajduje się wśród 1000 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2021".